Piatok 21. novembra 2014

Bando, Thaing alebo barmský box

Článok:

Podiel

Aj cez čínske vplyvy, Bando je pripočítaný ako štýl ozbrojené a neozbrojených bojové pôvodom z Barmy. Je asimilácia Karate-ako štrajkujúci a kopať techniky, Judo, ako hádzanie techniky, šermu a boja proti nožmi, oštepy a palice.

Tam sú početné výklady pojmu Bando a rôzne jazykové a etnické skupiny držať na rôznych prekladov. To je všeobecne interpretovaný troma spôsobmi:

"Spôsob disciplíny"

"Systémy sebaobrany"

"Umenie boja, alebo boj"

Niektoré skupiny Bando spojili všetky tri preklady v jednom, čo je podobný japonský termín Budo (zastavenie konfliktu), čínske slovo Wu Shu (vojna art), alebo anglické termíny vojenské umenie alebo bojové umenia. Niektorí veria, že termín etymologists Bando pochádza z čínštiny, zatiaľ čo iní tvrdia, indickej, alebo dokonca tibetskej pôvody. Bando je tiež nazývaný "Thaing."

Existuje mnoho štýlov Bando, ale väčšina podľa základných výučbových modelov. Umenie kladie dôraz na úvodnú stiahnutie nasledovaný útokom mimo dosahu súpera. Všetky časti tela sú zamestnaní v týchto útokov, a akonáhle počiatočné technika nezaujme, sa používajú ukotvenie a zaisťovacie techniky. Techniky sa naučil ako prvý prostredníctvom formálnych cvičenie v niektorých systémoch a až neskôr cez zápasenie.

Keď Japonci napadli Barmu v roku 1942, sa vyzývajú, prax a šírenie Bando a ovplyvnil ju výmeny techniky z juda, Jujutsu, a Aikido. Po druhej svetovej vojne, Bando bol posilnené prostredníctvom veľkého počtu súťaží.

Bando bol predstavený v USA Dr. Maung GYI, univerzitný profesor, ktorý začal učiť umenie 3. apríla 1960, vo Washingtone, DC Neskôr triedy Bando boli formálne uskutočňované na Americkej univerzite až do pádu 1966. Dr. Gyi organizovanej American Bando Association 15. júna 1968 na univerzite v Ohiu. Poslanci prítomní na tejto iniciačnej obrade vzal prísahu krvi.

Medzinárodná Bando Association bola oficiálne vytvorená 9. marca 1946 o U Ba Than, vtedajšieho riaditeľa telesnej výchovy a atletike Únie Barmy. IBA bola usporiadaná na počesť tých vojakov, ktorí bojovali a zomreli v Číne, Barma-India dejisku druhej svetovej vojny.

World Wide Dojo

O World Wide Dojo

World Wide Dojo napísal článok 329 (y) na World Wide Dojo - tradičné založený.

Vitajte na World Wide Dojo, najväčší a najpopulárnejší on-line martial arts publikácia ponúka svetovej aktualizované informácie o tradičnej báze, šport založený a reality systémy a štýly založené v angličtine a iných jazykoch. Tiež Prinášame vám zábavu stranu bojových umení. Takže, užite si čítanie článkov, sledovanie videa, čítanie recenzií, kto je kto životopisy tých, ktorí v bojových umeniach, a dozvedieť sa všetko, čo sa chcete dozvedieť o svete bojových umení.

Podiel