Sobotu 10 októbra 2015

Bando, Thaing alebo barmská Boxing

Článok:

Zdieľať

Cez čínske vplyvy, Bando je pripočítaný ako štýl a ozbrojeného boja bez zbrane, pôvodom z Barmy. Je to asimilácia Karate-ako štrajkujúci a kopal techniky, Judo-ako hádzanie techniky, šermu a boja s nožmi, oštepy a palice.

Tam sú početné výklady pojmu Bando a rôzne jazykové a etnické skupiny držať na rôznych prekladov. To je všeobecne interpretovaný tromi spôsobmi:

"Spôsob disciplíny"

"Systémy sebaobrany"

"Umenie boja, alebo boj"

Niektoré skupiny Bando spojili všetky tri preklady v jednom, čo je podobne ako japonský termín Budo (zastavenie konfliktu), čínske slovo Wu Shu (vojna art), alebo anglickej termíny vojenské umenie alebo bojových umení. Niektorí veria, že termín etymologists Bando pochádza z Číňanov, zatiaľ čo iní tvrdia, indické či dokonca tibetskej pôvody. Bando sa tiež nazýva "Thaing."

Existuje mnoho štýlov Bando, ale väčšina dodržiavať základné vzdelávacie vzory. Umenie zdôrazňuje úvodný odňatia nasledovaný útokom mimo dosahu oponenta. Všetky časti tela sú použité v týchto útokov, a po počiatočnej technika je dodaný, sa používajú ukotvenie a uzamykacie techniky. Techniky sa dozvedel prvýkrát prostredníctvom formálnych cvičenia, v niektorých systémoch a až neskôr cez zápasenie.

Keď Japonci napadli Barmu v roku 1942, oni povzbudili praxi a šírenie Bando a ovplyvnil ju výmenou techniky z Judo, Jujutsu, a Aikido. Po druhej svetovej vojne, Bando bol posilnené prostredníctvom veľkého počtu súťaží.

Bando bol predstavený v USA Dr. Maung GYI, univerzitný profesor, ktorý začal učiť umenia na 3. apríla 1960, vo Washingtone, DC neskôr, triedy bando formálne uskutočňované na Americkej univerzite až do pádu 1966. Dr. Gyi organizovaný Americká Bando Association 15. júna 1968, na univerzite v Ohiu. Poslanci prítomní na tejto iniciačný obrad sa krvavú prísahu.

Medzinárodná Bando asociácia bola oficiálne sa tvoril dňa 9. marca 1946, tým, U Ba Than, vtedajšieho riaditeľa telesnej výchovy a atletike pre Úniu Barmy. IBA bol organizovaný na počesť tých vojakov, ktorí bojovali a umierali v Číne-Barma-India dejisku druhej svetovej vojny.

World Wide Dojo

O World Wide Dojo

World Wide Dojo napísal článok 326 (y) na World Wide Dojo - tradičné založený.

Vitajte na World Wide Dojo, najväčší a najpopulárnejší on-line bojové umenia publikácia ponúkať svetovej aktualizované informácie o tradičných báze, šport báze, a reality systémov a štýlov založených v angličtine a ďalších jazykoch. Sme tiež priniesť vám zábavný stranu bojových umení. Tak, vychutnať čítanie článkov, sledovanie videa, čítanie recenzií je, kto je kto životopisy tých v bojových umeniach, a dozvedieť sa všetko, čo chcete dozvedieť o bojových umení sveta.

Zdieľať