Utorok 30 jún 2015

Bando, Thaing alebo barmská Boxing

Článok:

Podiel

Cez čínske vplyvy, Bando je pripočítaný ako štýl ozbrojené a neozbrojených boja pôvodom z Barmy. Je to asimilácia Karate-ako štrajkujúci a kopal techniky, Judo-ako hádzanie techniky, šermu a boja s nožmi, oštepy a palice.

Tam sú početné výklady pojmu Bando, a rôzne jazykové a etnické skupiny držať na rôznych prekladov. To je všeobecne interpretovaný tromi spôsobmi:

"Spôsob disciplíny"

"Systémy sebaobrany"

"Umenie boja, alebo boj"

Niektoré skupiny Bando spojili všetky tri preklady v jednom, čo je podobne ako japonský termín Budo (zastavenie konfliktu), čínske slovo Wu Shu (vojna art), alebo anglickej termíny vojenské umenie alebo bojových umení. Niektorí sa domnievajú, etymologists termín Bando pochádza z Číňanov, zatiaľ čo iní tvrdia, indické či dokonca tibetskej pôvody. Bando je tiež nazývaný "Thaing."

Existuje mnoho štýlov Bando, ale väčšina dodržiavať základné vzdelávacie vzory. Umenie zdôrazňuje úvodný odňatia nasledovaný útokom mimo dosahu oponenta. Všetky časti tela sú použité v týchto útokov, a akonáhle je počiatočný technika je dodávaný, sa používajú ukotvenie a uzamykacie techniky. Techniky sa dozvedel, najprv prostredníctvom formálnych cvičenie v niektorých systémoch a až neskôr prostredníctvom zápasenie.

Keď Japonci napadli Barmu v roku 1942, oni povzbudili prax a šírenie Bando a ovplyvnil ju výmenou techniky z Judo, Jujutsu, a Aikido. Po druhej svetovej vojne, Bando bol posilnené prostredníctvom veľkého počtu súťaží.

Bando bol predstavený v USA Dr. Maung GYI, univerzitný profesor, ktorý začal učiť umenia 3. apríla 1960, vo Washingtone, DC neskôr triedy Bando boli formálne uskutočňované na Americkej univerzite až do pádu 1966. Dr. Gyi organizovaný American Bando Association 15. júna 1968 na Ohio University. Poslanci prítomní na tejto iniciačný obrade vzal prísahu krvi.

Medzinárodná Bando Association bola oficiálne sa tvoril 9. marca 1946, tým, U Ba Than, vtedajšieho riaditeľa telesnej výchovy a atletike pre Úniu Barmy. IBA bol organizovaný na počesť tých vojakov, ktorí bojovali a umierali v Číne-Burma-India dejisku druhej svetovej vojny.

World Wide Dojo

O World Wide Dojo

World Wide Dojo napísal článok 326 (y) na World Wide Dojo - tradičné založený.

Vitajte na stránkach World Wide Dojo, najväčší a najpopulárnejší on-line bojové umenia publikácia ponúka svetovej aktualizované informácie o tradičných báze, šport báze, a reality systémov a štýlov založených v angličtine a ďalších jazykoch. Sme tiež priniesť vám zábavný stranu bojových umení. Tak, vychutnať čítanie článkov, sledovanie videa, čítanie recenzií, kto je kto životopisy tých v bojových umeniach, a dozvedieť sa všetko, čo chcete dozvedieť o bojových umení sveta.

Podiel