Pondelok 30.březen 2015

Bando, Thaing alebo barmský Boxing

Článok:

Podiel

Cez čínske vplyvy, Bando je pripočítaný ako štýl ozbrojené a neozbrojených bojové pôvodom z Barmy. Je to asimilácia Karate-ako štrajkujúci a kopal techniky, Judo, ako hádzanie techniky, šermu a boja proti nožmi, oštepy a palice.

Tam sú početné výklady pojmu Bando a rôzne jazykové a etnické skupiny držať na rôznych prekladov. To je všeobecne vykladaný tromi spôsobmi:

"Spôsob disciplíny"

"Systémy sebaobrany"

"Umenie boja a boja"

Niektoré skupiny Bando spojili všetky tri preklady v jednom, čo je podobne ako japonský termín Budo (zastávka konflikt), čínske slovo Wu Shu (vojna art), alebo anglické termíny vojenské umenie alebo bojových umení. Niektorí veria, že termín etymologists Bando pochádza z čínštiny, zatiaľ čo iní tvrdia, indickej, alebo dokonca tibetskej pôvodu. Bando je tiež nazývaný "Thaing."

Existuje mnoho štýlov Bando, ale väčšina podľa základných výučbových vzory. Umenie zdôrazňuje úvodný odňatia nasledovaný útokom mimo dosahu súpera. Všetky časti tela sú zamestnaní v týchto útokov, a akonáhle počiatočné technika je dodávaný sa používajú ukotvenia a uzamykacie techniky. Techniky sa dozvedel prvýkrát prostredníctvom formálnych cvičenie v niektorých systémoch a až neskôr cez zápasenie.

Keď Japonci napadli Barmu v roku 1942, ale povzbudil praxi a šírenie Bando a ovplyvnil ho výmenou techniky z Judo, Jujutsu a Aikido. Po druhej svetovej vojne, Bando bol posilnené prostredníctvom veľkého množstva súťaží.

Bando bol predstavený v USA Dr. Maung GYI, univerzitný profesor, ktorý začal učiť umenie 3. apríla 1960, vo Washingtone, DC Neskôr triedy Bando boli formálne uskutočňované na Americkej univerzite až do pádu 1966. Dr. Gyi organizovaný American Bando Association 15. júna 1968 na univerzite v Ohiu. Poslanci prítomní na tejto iniciačný obrad sa krvavú prísahu.

Medzinárodná Bando asociácia bola oficiálne vytvorená 9. marca 1946, od U Ba Than, vtedajšieho riaditeľa telesnej výchovy a atletike Únie Barmy. IBA bola usporiadaná na počesť tých vojakov, ktorí bojovali a zomreli v Číne, Barme a Indiou dejisku druhej svetovej vojny.

World Wide Dojo

O World Wide Dojo

World Wide Dojo napísal článok 326 (y) na World Wide Dojo - tradičné založený.

Vitajte na World Wide Dojo, najväčší a najpopulárnejší on-line bojové umenia publikácia ponúkajúca svetovej aktualizované informácie o tradičných založené, šport báze, a reality systémov a štýlov so sídlom v angličtine a ďalších jazykoch. Tiež Prinášame vám zábavný stranu bojových umení. Takže si čítať články, sledovanie videa, čítanie recenzií, kto je kto životopisy tých, ktorí v bojových umeniach, a dozvedieť sa všetko, čo sa chcú dozvedieť o bojových umení sveta.

Podiel