Piatok 11 júl 2014

Bando, Thaing alebo barmský box

Článok:

Podiel

Cez čínske vplyvy, Bando je pripočítaný ako štýl ozbrojené a neozbrojených bojové pôvodom z Barmy. Je asimilácia Karate-ako nápadné a kopal techniky, Judo, ako hádzanie techniky, šermu a boja s nožmi, oštepy a palice.

Tam sú početné výklady termínu Bando, a rôzne jazykové a etnické skupiny držať na rôznych prekladov. To je všeobecne vykladaný tromi spôsobmi:

"Spôsob disciplíny"

"Systémy sebaobrany"

"Umenie boja, alebo boj"

Niektoré skupiny Bando sa spojili všetky tri preklady v jednom, čo je podobný japonskému termínu Budo (zastavenie konfliktu), čínske slovo Wu Shu (vojna umenie), alebo anglické termíny vojenské umenie a bojových umení. Niektoré etymologists verí, termín Bando pochádza z Číňanov, zatiaľ čo iní tvrdia, indickej alebo dokonca tibetskej pôvod. Bando je tiež nazývaný "Thaing."

Existuje mnoho štýlov Bando, ale väčšina dodržujte základné vzdelávacie vzory. Umenie kladie dôraz na počiatočné stiahnutie nasledovaný útokom mimo dosahu protivníka. Všetky časti tela sú použité v týchto útokov, a akonáhle počiatočné technika nezaujme, sú použité ukotvenie a zaisťovacie techniky. Techniky sa naučil ako prvý prostredníctvom formálnych cvičenie v niektorých systémoch a až neskôr cez zápasenie.

Keď Japonci napadli Barmu v roku 1942, sa vyzývajú, prax a šírenie Bando a ovplyvnil ju výmene techniky z Judo, Jujutsu, a Aikido. Po druhej svetovej vojne, Bando bola posilnené prostredníctvom veľkého počtu súťaží.

Bando bol predstavený v USA Dr Maung Gyi, vysokoškolský profesor, ktorý začal učiť umenie 3. apríla 1960 vo Washingtone, DC Neskôr triedy Bando boli formálne vykonávané na Americkej univerzite až do pádu 1966. Dr Gyi organizovanej American Bando Association dňa 15. júna 1968 na univerzite v Ohiu. Poslanci prítomní na tomto iniciačným obrade vzal prísahu krvi.

Medzinárodná Bando Association bola oficiálne vytvorená 9. marca 1946 o U Ba Than, vtedajšieho riaditeľa telesnej výchovy a atletike pre Barmského zväzu. IBA bola usporiadaná na počesť tých vojakov, ktorí bojovali a zomreli v Číne, Barme a Indii dejisku druhej svetovej vojny.

World Wide Dojo

O World Wide Dojo

World Wide Dojo napísal 329 článok (y) na World Wide Dojo - tradičné Based.

Vitajte na stránkach World Wide Dojo, najväčšie a najpopulárnejšie svetové publikácie on-line bojové umenia ponukami aktualizované informácie o tradičnej báze, šport založený a reality vychádza systémov a štýlov v angličtine a ďalších jazykoch. Tiež Prinášame vám zábavu stranu bojových umení. Takže si môžete vychutnať čítanie článkov, sledovanie videa, čítanie recenzií, kto je kto biografií tie v bojových umeniach a naučiť všetko, čo chcete dozvedieť o svete bojových umení.

Podiel