Stredu 20 augusta 2014

Bando, Thaing alebo barmský Box

Článok:

Zdieľať

Aj napriek čínske vplyvy, Bando je pripočítaný ako štýl ozbrojeného a neozbrojeného boja, pôvodom z Barmy. Je asimilácia karate ako štrajkujúci a kopať techniky, Judo, ako hádzanie techniky, šermu a boja proti nožmi, oštepy a palice.

Tam sú početné výklady pojmu Bando a rôzne jazykové a etnické skupiny podržaním rôznych prekladov. To je všeobecne vykladaný tromi spôsobmi:

"Spôsob disciplíny"

"Systémy sebaobrany"

"Umenie boja, alebo boj"

Niektoré skupiny Bando spojili všetky tri preklady v jednom, čo je podobne ako japonský termín Budo (zastavenie konfliktu), čínske slovo Wu Shu (vojna art), alebo anglické termíny vojenské umenie a bojových umení. Niektorí veria, že termín etymologists Bando pochádza z čínštiny, zatiaľ čo iní tvrdia, indickej, alebo dokonca tibetský pôvod. Bando je tiež nazývaný "Thaing."

Existuje mnoho štýlov Bando, ale hlavne dodržiavať základné vzdelávacie vzory. Umenie kladie dôraz na počiatočné stiahnutie nasledovaný útokom mimo dosahu súpera. Všetky časti tela sú použité v týchto útokov, a akonáhle počiatočné technika nezaujme, sú použité hmatať a zaisťovacie techniky. Techniky sa naučil prvé prostredníctvom formálnych cvičenie v niektorých systémoch a až neskôr cez zápasenie.

Keď Japonci napadli Barmu v roku 1942, sa týmto vyzývajú, prax a šírenie Bando a ovplyvnil ju výmenu techniky z Judo, Jujutsu, a Aikido. Po druhej svetovej vojne, Bando bola posilnené prostredníctvom veľkého počtu súťaží.

Bando bol predstavený v USA Dr Maung GYI, vysokoškolský profesor, ktorý začal učiť umenie 3. apríla 1960, vo Washingtone, DC Neskôr triedy Bando boli formálne uskutočňované na Americkej univerzite až do pádu 1966 Dr Gyi organizovanej American Bando Association dňa 15. júna 1968, na univerzite v Ohiu. Poslanci prítomní na tejto iniciačný obrad vzal prísahu krvi.

Medzinárodná Bando Association bola oficiálne vytvorená na 09.3.1946, o U Ba Than, vtedajšieho riaditeľa telesnej výchovy a atletike Únie Barmy. IBA bola organizovaná na počesť tých vojakov, ktorí bojovali a zomreli v Číne, Barme, Indii divadlo druhej svetovej vojny.

World Wide Dojo

O World Wide Dojo

World Wide Dojo napísal 329 článok (y) na World Wide Dojo - tradičné založený.

Vitajte na World Wide Dojo, najväčší a najpopulárnejší on-line martial arts publikácia ponúka svetovej aktualizované informácie o tradičnej báze, šport báze a reality systémy a štýlov založených v angličtine a iných jazykoch. Sme tiež priniesť vám zábavu stranu bojových umení. Takže, užite si čítanie článkov, sledovanie videa, čítanie recenzií, kto je kto životopisy tých, ktorí v bojových umeniach, a dozvedieť sa všetko, čo sa chcú dozvedieť o bojových umení sveta.

Zdieľať